Już w niedzielę 24 czerwca - przeciwnikiem Paczkowo

Już w najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 17:00 na boisku w Gruszczynie, zmierzymy się z ekipą Paczkowa. Na pewno nie będzie to łatwy mecz. Nasz przeciwnik ma już dwa zwycięstwa na koncie: z Uzarzewem (5:3) i z Gruszczynem (12:0) i jest liderem grupy. Reprezentacja wyjeżdża z Bogucina o godz. 16:10. Zapraszamy wszystkich do Gruszczyna, by wspomóc naszą drużynę.

Ruszyła Liga Sołecka 2007

Na ten moment oczekiwaliśmy cały rok. 10 czerwca zainaugurowano tegoroczną Ligę. Reprezentacja Bogucina oczywiście bierze udział w rozgrywkach. W tym roku, drużyny podzielone są na dwie grupy. W naszej grupie znajdują się: Bogucin, Uzarzewo, Sokolniki, Paczkowo i Gruszczyn. Do kolejnej rundy awansują dwie najlepsze drużyny. Już mamy jeden mecz za sobą. Niestety byliśmy gorsi w konfrontacji z drużyną Uzarzewa. To nie przekreśla jeszcze naszych szans na awans, dlatego włożymy maksimum sił, aby w następnych meczach wygrać. Wszystkie mecze będziemy rozgrywać w Gruszczynie. Nasza Reprezentacja wzbudza duże zainteresowanie w naszej miejscowości i nie tylko, z czego bardzo się cieszymy. Z pełną świadomością gramy dla naszej miejscowości i dla jej Mieszkańców.

 Nowa trawa wzeszła

Po kilku tygodniach po zasianiu trawy widać już efekty. Boisko zaczyna już przypominać boisko piłkarskie, a nie jak wcześniej plac do gry. Niestety, żeby utrzymać wzrost trawy, należy ją podlewać. Ze względu na specyfikę podłoża, musi ona być podlewana bardzo często. Dlatego nie zapominajmy, że jeżeli chcemy mieć ładną murawę, musimy o nią dbać.

Apel

W związku z tym, że została zasiana trawa na naszym boisku, musimy o nią dbać. Trzeba ją codziennie podlewać, co przy obecnej pogodzie jest konieczne. Obecnie jest 6 osób, które regularnie o nią dbają, lecz to za mało, ponieważ nie każdy może codziennie przyjść. Większa liczba osób pozwoli na jej pielęgnację bez problemu, że nikt nie będzie w stanie przyjść. Na pewno wielu z nas będzie grać na nowej murawie, dobrze by było, gdyby równie wielu zainteresowało się pracą przy tym boisku. Wystarczy przyjść na boisko po południu (ok godz. 17:30) i pomóc w rozłożeniu węży a także nawodnieniu przyszłej murawy.

Boisko wyrównane, trawa zasiana

Na boisko została przywieziona ziemia, którą następnie rozprowadzono po obszarach boiska, gdzie wymagane było uzupełnienie nierówności. Kolejnym etapem było wyrównanie powierzchni. Później została zasiana trawa w miejscach, gdzie nie wzeszła za poprzednim razem.

Zbigniew Kaczmarek sołtysem !!!

19 kwietnia o godz. 18:00 w kościele w Bogucinie zgromadzili się mieszkańcy naszej miejscowości, aby wybrać sołtysa na następną kadencję. 99 % głosów dostał jedyny kandydat na to stanowisko - dotychczasowy sołtys Zbigniew Kaczmarek (na zdj.) i został wybrany na to stanowisko na następne 4 lata. Wyborom przewodniczyła burmistrz Bożena Szydłowska. Wybrano także Radę Sołecką.

Nowy przystanek

Kolejny już raz, trudno zliczyć, który to już z kolei, został naprawiony przystanek na pętli autobusowej. Wprawiono nowe szyby i elementy plastikowe. Miejmy nadzieję, że będziemy długo cieszyć się jego nienaruszonym stanem.

Zmiana organizacji ruchu

Została zmieniona organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Wrzosowej i Słocińskiego. Wcześniej uprzywilejowana była cała ul. Wrzosowa, obecnie pierwszeństwo przejazdu mają jadący ul. Słocińskiego w kierunku ul. Sosnowej, a także jadący ul. Wrzosową od strony ul. Jodłowej (kliknij na miniaturki obok aby zobaczyć zdjęcia).

Mamy rekord oglądalności !!!

Grudzień 2006 był najlepszym miesiącem w historii naszego serwisu internetowego. W tymże miesiącu był on odwiedzany najczęściej w swojej 4-letniej historii. W grudniu zanotowaliśmy 1477 wejść. Rok 2006 był także najlepszym rokiem jeżeli chodzi o liczbę odwiedzin strony. Ten sukces zawdzięczamy Wam, Drodzy Internauci. Razem współtworzymy to miejsce w Sieci, miejsce stające się nieodzownym elementem miejscowości Bogucin. Dziękując Wam za to, zachęcam do jeszcze częstszego odwiedzania.

Z pozdrowieniem,

Szymon Kozłowski

Sezon piłkarski w Bogucinie rozpoczęty

Pogoda coraz bardziej zaczyna przypominać o tym, że wiosna nadchodzi. Oznacza to, że po długiej przerwie zimowej, piłkarze częściej będą gościć na boisku. 9 marca zainaugurowaliśmy sezon piłkarski przy pięknej pogodzie. Teraz możemy sobie życzyć, aby grać jak najczęściej i jak najlepiej.

Wybieramy sołtysa !!!

Zbliża się dzień, kiedy wybierzemy sołtysa Bogucina na kolejną kadencję. Będzie to nowa osoba na tym stanowisku lub na kolejną kadencję wybrany zostanie obecny sołtys - Zbigniew Kaczmarek. Wybory odbędą się 19 kwietnia o godz. 18:00 w kościele w Bogucinie (ul. Jodłowa 28). Zapraszamy wszystkich pełnoletnich mieszkańców naszej miejscowości, aby zdecydować, kto będzie piastował tę funkcję.

Orkan Kyrill zostawił ślad także w Bogucinie

Ten silny wiatr, który wiał w całej Europie, nie ominął naszej miejscowości. Przy ul. Sosnowej kilka dużych sosen położyło się niczym zapałki, przy wjeździe do Bogucina nawet dziś można jeszcze zauważyć pogięte siłą wiatru bannery reklamowe. Ale największą szkodą była awaria oświetlenia na pętli autobusowej, na ul. Słocińskiego oraz ul. Grzybowej. Aż strach ogarniał, gdy trzeba było przemieszczać się w ciemnościach, zwłaszcza wieczorową porą. Dopiero po kilkunastu dniach wszystko zaczęło znów działać.

4 mln złotych zainwestowane w Bogucinie

Na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Gminy Swarzędz ukazał się artykuł pt. "Bogucin odetchnął" dotyczący budowy nawierzchni ulic w Bogucinie. Dowiedzieć się z niego można m.in., że inwestycja kosztowała prawie 4 mln złotych. Za tę kwotę na odcinku ok. 1,2 km wykonana została jezdnia i chodniki z wjazdami do posesji, kanalizacja deszczowa oraz brakujące przyłącza kanalizacji sanitarnej i wodociągowej.

przeczytaj cały artykuł >>

Nowa ul. Grzybowa

Także mieszkańcy ul. Grzybowej doczekali się nowej nawierzchni. Jej budowa była konieczna, ponieważ przedtem jakość drogi była po prostu fatalna. Warto zauważyć, że swe miejsce zmieniły skrzynki pocztowe, które znajdują się przy tej ulicy. Obecnie znajdują się one przy skrzyżowaniu z ul. Jodłową.

zobacz więcej zdjęć >>

Ul. Ks.kan. Janke wybrukowana

Ul. Ks. kan. Janke jest wprawdzie małą ulicą, na której dozwolony jest tylko ruch pieszy, ale jest ona bardzo ważna, ponieważ umożliwia dojście do kościoła. Nawierzchnia tejże ulicy także została utwardzona, została położona na niej kostka brukowa, co na pewno bardzo ułatwi życie. Bardzo często znajdowały się tam kałuże oraz błoto i ludzie musieli slalomem je wymijać, aby się nie ubrudzić. Teraz - pełna wygoda.

zobacz więcej zdjęć >>

Nowy Burmistrz z Bogucina !!!

Nowym Burmistrzem Miasta i Gminy Swarzędz została Bożena Szydłowska - mieszkanka Bogucina. Cieszymy się, że ten najważniejszy urząd będzie pełnić osoba mieszkająca w naszej miejscowości. Bożena Szydłowska uzyskała 6011 głosów, czyli 50,76%. Jej kontrkandydatka Anna Tomicka otrzymała 5832 głosy (49,24%). W naszym obwodzie wyborczym (lokal wyborczy w Janikowie Dolnym) przewaga głosów oddanych na Szydłowską była bardzo duża nad ilością głosów oddanych na Tomicką.

Ul. Wrzosowa = komfort

Tak, to prawda. Obecnie jazda samochodem czy spacer po ul. Wrzosowej to po prostu komfort. Dziury w nawierzchni, które były zmorą, kałuże czy błoto - to dla mieszkańców tejże ulicy już przeszłość. Należy zauważyć, że wykonawca robót zdążył oddać do użytku ulicę miesiąc przed zakończeniem roku (termin wykonania - do końca roku). To sukces względem ubiegłego roku, gdy ulicę Jodłową budowano jeszcze w styczniu tego roku, a robotnicy musieli pracować w śniegu i mrozie.

zobacz zdjęcia nowej ul. Wrzosowej >>

Budowa nawierzchni ul. Wrzosowej zakończona

Zakończyły się prace związane z budową nawierzchni oraz chodnika na ul. Wrzosowej. Droga zarówno jak i chodnik wyłożone zostały kostką brukową. Przy okazji ułożona została także kanalizacja i melioracja. Ul.Wrzosowa jest oddana do użytku na całej długości, co oznacza, że można już przejechać całą ulicę w komfortowych warunkach.

zobacz zdjęcia z budowy >>

31 grudnia - Kościół pełny podczas Mszy Św. za ś.p. Marcina

        Podczas Mszy Św. za ś.p. Marcina Gramolińskiego, która odbyła się w niedzielę, 31 grudnia 2006 r., bogucińska kaplica była wypełniona po brzegi. Pokazaliśmy, że pamiętamy i modlimy się za Niego. Marcin na zawsze z Nami.

1 listopada - Nowe oblicze serwisu Bogucin on-line

            Oddaję do Waszego użytku serwis Bogucin on-line, w którym zmieniony został układ strony głównej (aby łatwiej można było przeczytać aktualności) oraz w pewnym stopniu układ kolorystyczny. Pojawił się także nowy banner na górze naszego serwisu. Przedstawione są na nim (od lewej): rzeka Cybina w okolicach młynu, kościół w Bogucinie, Reprezentacja Bogucina w piłce nożnej oraz Bogucin z lotu ptaka. Zostały również poczynione zmiany w kierunku szybszego ładowania się strony.

Pozdrawiam,

Szymon Kozłowski

22 października - Dla niektórych boguciński las to śmietnik

        Są mieszkańcy Bogucina, dla których nasz piękny las oznacza miejsce na składowanie śmieci. I wiemy na 100%, że to właśnie mieszkańcy naszego osiedla. Musimy dbać o to, co dla nas takie ważne. Bo kto nie lubi chodzić na spacery do lasu? Zadbajmy o czystość !!!

 

30 lipca - Wielkie zwycięstwo!!! Rozgromiliśmy Kobylnicę 7:3

      Niedzielne, piękne popołudnie było dla nas bardzo udane. Nasza Reprezentacja odniosła wspaniałe zwycięstwo nad ekipą Kobylnicy. Składne, piękne akcje, dużo strzałów na bramkę rywala, dużo bramek, sztuczki techniczne, świetna gra bramkarza - jednym słowem nasza Reprezentacja taka, jaką znacie. Zebraliśmy wiele pochwał od kibiców za ten mecz i chcemy, by Reprezentacja Bogucina właśnie taka pozostała w Waszej pamięci. Teraz czekamy na moment, kiedy będziemy mogli zaprezentować się bogucińskim kibicom na własnym boisku.

 

23 lipca - Minimalna porażka z Sąsiadami

      Niestety tak się stało. W upale ponad 40 st. Cel. (gra w pełnym słońcu, godz. 14:00), do tego bez możliwości zmiany zawodnika, przyszło nam reprezentować naszą miejscowość. W meczu sąsiadów, czyli ekip Bogucina i Janikowa, minimalnie lepsi okazali się nasi rywale, wygrywając mecz 3:2. Dla nas oznacza to koniec marzeń o awansie do dalszej rundy.

 

22 lipca - Już jutro wielki mecz Bogucin - Janikowo

      W najbliższą niedzielę na boisku spotkają się ekipy Bogucina i Janikowa. Mecz zapowiada się bardzo ciekawie, ponieważ te miejscowości sąsiadują ze sobą i każda chce udowodnić swoją wyższość. Do tego dochodzi gorąca atmosfera panująca wokół tego meczu. Jedno wiemy na pewno - emocje gwarantowane. Mecz odbędzie się w Zalasewie o godz. 14:00. Zapraszamy wszystkich.

 

20 lipca - Nowe stroje Reprezentacji Bogucina

Reprezentacja Bogucina w piłce nożnej otrzymała nowe stroje od Gminy Swarzędz. Są one nagrodą za zeszłoroczne rozgrywki. Zielono - żółto - niebieskie stroje uszyte w najnowszym kroju zostały wyprodukowane przez firmę BODO Sport. Otrzymaliśmy także piłkę firmy NIKE.

Obejrzyj stroje >>

16 lipca - Bardzo dobry mecz naszej Reprezentacji, mimo, iż przegrany

         Niedzielny mecz z ekipą Zalasewa pokazał, że Bogucin będzie liczyć się w walce o Puchar. Mecz zakończył się wynikiem 4:3 dla gospodarzy po wyrównanej walce i zaciętej grze, a nasza gra wywarła wielkie wrażenie na organizatorach, kibicach i zawodnikach Zalasewa jak i innych drużyn naszej grupy.

7 czerwca - Rusza Liga Sołecka 2006

7 czerwca w Gruszczynie odbyło się spotkanie kapitanów drużyn uczestniczących w tegorocznych rozgrywkach Ligi Sołeckiej. Rozlosowano grupy, ustalono szczegóły. Rozgrywki ruszają w połowie lipca. Aby dowiedzieć się więcej o rozgrywkach, kliknij na poniższy link.

 

24 maja 2006 r. - Zaczęła się budowa nawierzchni ul. Wrzosowej

24 maja rozpoczęła się budowa nawierzchni ulicy Wrzosowej. Mieszkańcy tejże ulicy otrzymali list informujący o początku budowy. W liście zawarte zostały także informacje o tym co zostanie wykonane w ramach tego przedsięwzięcia.

17 maja 2006 r. - Nawierzchnie ulic Bogucina wyrównane

17 maja br. po około rocznej przerwie zostały wyrównane nawierzchnie ulic, które nie są utwardzone. Tydzień temu została wystosowana petycja w tej sprawie, pod którą zbierane były podpisy mieszkańców ul. Sosnowej. Wielu kierowców narzekało na jakość dróg. Teraz jest trochę lepiej. Mamy nadzieję, że drogi będą wyrównywane częściej niż raz w roku.

17 maja 2006 r. - Trawa na boisku zasiana!!!

No i wreszcie się doczekaliśmy. 17 maja 2006 r. na boisku została zasiana trawa, po wcześniejszym wyrównaniu boiska. Teraz tylko pozostaje czekać kiedy wyrośnie trawa i zakorzeni się. Wtedy będzie można zacząć grać.

zobacz zdjęcia >>

14 kwietnia 2006 r. - Jest nas więcej !!!

 

   Wzrosła liczba mieszkańców Bogucina. Obecnie jest nas 1008 (dane z "Tygodnika Swarzędzkiego"). Nasza miejscowość jest w czołówce jeżeli chodzi o liczbę mieszkańców w gminie Swarzędz. Natomiast wg Księdza Proboszcza naszej parafii, który w sprawozdaniu po odwiedzinach duszpasterskich podał liczbę mieszkańców Bogucina, liczba ta wynosi 1035.

2 kwietnia 2006 r. - Nasz serwis cytowany

Informacje zawarte w naszym serwisie dotyczące Aeroklubu Poznańskiego, zostały umieszczone w Wikipedii - Wolnej Encyklopedii Internetowej.

Aby zobaczyć, kliknij tutaj >>

 

1 stycznia 2006 r. - Kalendarz odbioru surowców wtórnych w 2006 r.

 

Podano terminy odbioru surowców wtórnych w 2006 r. Kliknij na poniższy link, aby zobaczyć terminy

terminy >>

 24 grudnia - Święta Bożego Narodzenia

Szczęśliwych, kojących, wartych pamięci, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym, pełnych życia i miłości Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten cudowny, pełen radości czas Świąt przyniesie wiele szczęścia i radości. 

Tego życzę Wam

Szymon Kozłowski

Arcybiskup w Bogucinie

3 października 2005 r. Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki odwiedził Bogucin. Jego pobyt w naszej miejscowości był związany z wizytacją naszej parafii. Przewodniczył nabożeństwu o godz. 9:30.

zobacz zdjęcia >> | zobacz fragment kazania >>

11 listopada - Święto Niepodległości

11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów Polska odzyskała wolność. Tego dnia podpisano z Niemcami porozumienie o zawieszeniu broni. Skończyła się I wojna światowa. Świętowano odzyskanie niepodległości.
W tym roku obchodzimy 87. rocznicę tego wydarzenia.

 

1 listopada - Święto Wszystkich Świętych

Dni 1 i 2 listopada są poświęcone pamięci zmarłych. Terminy te zostały ustanowione przez Kościół: uroczystość Wszystkich Świętych (1.11.) w IX wieku, zaś Dzień Zaduszny (2.11.) w X wieku. Obchody zaduszne są tak stare jak ludzkość. Nie ma takiego zakątka na ziemi, w którym nie oddawano by czci zmarłym. Pamięć o nich wynika bowiem z najgłębszej, wewnętrznej, płynącej z serca potrzeby wdzięczności, miłości i pamięci o tych wszystkich, którzy odeszli.

 

23.09.2005 - Głosujmy na Bożenę Szydłowską

Bożena Szydłowska niezależny kandydat do Sejmu RP

Głosujmy na mieszkankę Bogucina, ponieważ jest duża szansa, by reprezentowała nas w Parlamencie !!!

Lista nr 8  pozycja 10

www.szydlowska.pl

6.04.2005 - Pogrzeb Ojca Świętego Jana Pawła II

UWAGA!!! Wyjazd na Lednicę w dzień pogrzebu Ojca Św.

Organizowany jest wyjazd na Lednicę dla młodzieży bogucińskiej i nie tylko. W piątek, 8 kwietnia, czyli w dzień pogrzebu Ojca Świętego. więcej >>

25.03.2005 - Święta Wielkanocne

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie życzą Wam

Webmasterzy

Liturgie i nabożeństwa w Triduum Paschalne w Bogucinie >>

8.03.2005 - 8 marca - Dzień Kobiet

Z okazji tego szczególnego dnia pragniemy życzyć Wam, drogie Panie, wszystkiego najlepszego. Życzymy spełnienia wszystkich marzeń zarówno tych malutkich jak i troszkę większych. Pamiętajcie, że świat bez Was nie miałby sensu !!!

3.03.2005 - UWAGA !!! Zmiana organizacji ruchu

Została zmieniona organizacja ruchu pod tunelem na ul. Słocińskiego. Teraz pierwszeństwo przejazdu mają jadący w kierunku Poznania. Zmiana ta nastąpiła, gdy postawiono nowe (kolejne już !!!) znaki drogowe. Poprzednie znikały w efekcie działań wandali.

21.02.2005 - Będzie boisko !!!

Tak, wreszcie doczekamy się boiska, którego nie będziemy musieli się wstydzić. Gmina przekazała w tym roku na ten cel 5 000 zł. To wielki sukces, bo do tej pory ciężko było otrzymać jakąkolwiek kwotę z Gminy, która byłaby przeznaczona na rozwój boiska piłkarskiego. Oprócz tego możemy zdradzić, że trwają rozmowy z jedną z firm, która być może zasponsoruje budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią. Boiska naprawdę profesjonalnego. Z niecierpliwością czekamy na rozwój wydarzeń, miejmy nadzieję, że wszystko się dobrze dla nas ułoży.

21.02.2005 - Zużyte baterie

Jeżeli masz w domu zużyte baterie, a chcesz chronić środowisko, możesz przynieść je do któregoś ze sklepów w Bogucinie i tam bezpłatnie je zostawić.

17.02.2005 - Będzie super boisko ?

To pytanie od dawna nurtuje każdego z nas. Doskonale każdy wie, że w każdej miejscowości leżącej na terenie gminy Swarzędz jest w miarę dobre boisko do gry w piłkę nożną. Tylko nie w Bogucinie. Teraz są realne szanse na to, by i u nas powstało boisko z prawdziwego zdarzenia. Gmina wreszcie przekazała pieniądze na ten cel. Co prawda nie dużo, ale zawsze. Zobaczymy co z tego wyniknie.

26.01.2005 - ul. Jodłowa

W Bogucinie zakończyła się budowa drogi, a raczej utwardzania ulicy Jodłowej. więcej >>

20.01.2005 - Nowe zdjęcia

W galerii w dziale Wydarzenia zostały zamieszczone zdjęcia z budowy nawierzchni na ulicy Jodłowej. zdjęcia >>

28.12.2004 - Przystanek

Poznajecie to miejsce ???
Dnia 28.12.04r. Bogucin pozbył się wiaty na przystanku. Czyżby ktoś ją ukradł, czy może odpowiednie służby zajęły się nią, widząc jak bardzo była zdewastowana. Będzie nowa wiata ??? Nikt tego nie wie. Jeżeli TAK to mamy nadzieje, że "śmietanka" DEBILI I GŁUPKÓW myślących, że są fajni, nie doprowadzą jej do takiego stanu jaki był wcześniej.

28.12.2004 - Kawiarenka

Sołecka kawiarenka internetowa została uruchomiona w budynku Aeroklubu przy ul. Helikopterowej. Może z niej korzystać młodzież z Bogucina, Janikowa Górnego, oraz Dolnego. zobacz artykuł z "Prosto z Ratusza" >>    kawiarenka - foto >>

26.12.2004 - Kolęda !!!

terminy >>

24.12.2004 - Święta !!!

Niech przy żywicznym zapachu strojonej choinki, upłyną piękne chwile polskiej Wigilii: ze wspólnie śpiewaną kolędą, z upragnionym gościem przy stole i w rodzinnym, pełnym radości gronie.
tego życzą Wam Wasi webmasterzy:
Szymon Kozłowski
Jacek Bura
 

13.12.2004 - Nowe terminy !

Dzisiaj rozpoczęła się kolejna, comiesięczna zbiórka odpadów. Tym razem mieszkańcy naszego osiedla wraz z workami na odpady otrzymali kartę informującą o terminach na najbliższy rok 2005 - terminy >>

30.11.2004 - Budują nam drogi

ul. Jodłowa w budowie Wreszcie rozpoczęła się budowa nawierzchni ulicy Jodłowej. Zaczęto budować chodnik a także na całej długości ulicy wkopano krawężniki. Oddanie drogi do użytku przewidziane jest na koniec roku 2004. Mamy nadzieję, że uda się dotrzymać terminu. Przewidywany termin 15.12.2004 (ustalony i przekazany dla mieszkańców ulicy Jodłowej)

15.11.2004 - Zima atakuje !!!

 W ubiegłą niedzielę zima zaatakowała.  Zimno, śnieg, zawieja dają znać o sobie. W poniedziałek wieczorem na dodatek zaczął padać deszcz ,co "upiększa" nasz widok za oknem. W tej chwili jest bardziej jesiennie, śnieg się szybko roztopił. Ubierajcie się ciepło, by nie dać się jesienno-zimowej aurze. Drodzy kierowcy!!! Czas pomyśleć o zmianie opon na zimowe !!!